Przejdź do treści
Home » News » DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Polański, Horowitz. Hometown” i spotkanie z Tomaszem Raczkiem

DKF Człowiek w Zagrożeniu: „Polański, Horowitz. Hometown” i spotkanie z Tomaszem Raczkiem

– Od czego zależy odniesienie sukcesu w filmie? – zapytał Romana Polańskiego Tomek Raczek w wywiadzie przeprowadzonym dla czerwcowego wydania „Magazynu Filmowego” Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Obchodzący w tym roku 90. urodziny reżyser zasugerował… skierowanie pytania do Chatu GPT. Okazuje się, że Polański na co dzień korzysta z nowoczesnej technologii i porusza się w niej jak ryba w wodzie.

Jak doszło do rozmowy z Polańskim, który zarzekał się, że nie będzie już więcej udzielał wywiadów? Na to pytanie odpowiedzi udzielił gość wczorajszego DKF-u Człowiek w Zagrożeniu (14.09) – Tomasz Raczek. Krytyk filmowy z najdrobniejszymi szczegółami opowiedział o okolicznościach spotkania i dniu spędzonym w Paryżu w towarzystwie Romana Polańskiego, którego efektem jest wspomniany wyżej wywiad.

Po spotkaniu obejrzeliśmy dokument Polański, Horowitz. Hometown (2021) w reż. Mateusza Kudły i Anny Kokoszki-Romer, w którym reżyser wraz z fotografikiem wracają pamięcią do trudnych wspomnień z dzieciństwa spędzonego w czasie drugiej wojny światowej w Krakowie.
– Jak się spotkamy, to tak jakbyśmy się nigdy nie rozstali. – powiedział Polański o spotkaniu z Horowitzem po latach.

DKF Człowiek w Zagrożeniu: Polański, Horowitz. Hometown (2021) w reż. Mateusza Kudły i Anny Kokoszki-Romer oraz spotkanie z Tomaszem Raczkiem

Muzeum Kinematografii w Łodzi
14 września 2023

fot. Mikołaj Zacharow

Dyskusyjny Klub Filmowy Człowiek w Zagrożeniu jest dofinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Miasta Łodzi.

Skip to content