Przejdź do treści
ALT - W czarnym wnętrzu stoi oświetlony punktowo stół. Na nim statuetka w kształcie kobry.
We wtorek 29 listopada 2022 w Fabryce Sztuki miało miejsce uroczyste otwarcie 32. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu.
 
„Podczas wydarzenia zobaczycie dokumenty i reportaże obrazujące różnorakie niebezpieczeństwa, ale nie zostawiają one widzą z niczym. Zamiast tego podpowiadają, jak sobie radzić w wymagających czasach, udowadniając, że człowiek nie jest człowiekowi wilkiem ale przyjacielem” – mówiła Wiceprezydent Miasta Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.  Nie zabrakło również przemówienia Dyrektora festiwalu Jakuba Wiewiórskiego oraz kilku słów od Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej, Posłanki na Sejm RP, która wyraziła nadzieję, że festiwal wzbudzi takie same emocje jak co roku, jednocześnie podkreślając istotną rolę Łodzi jako miasta filmu. 
Podczas uroczystej gali otwarcia festiwalu  Nagrodę im. Krzysztofa Talczewskiego za wybitne osiągnięcia w dokumencie otrzymał reżyser i operator filmowy Wojciech Staroń. Krzysztof Talczewski to zmarły w październiku tego roku reżyser i dokumentalista, który był związany z Telewizją Polską oraz Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.
 
Na zdjęciach możecie zobaczyć również Białą Kobrę, Grand Prix Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu, którą w sobotę 3 grudnia o godz. 17:15 wręczymy zwycięzcy konkursu filmów dokumentalnych.
ALT - W ciemnej sali siedzi kilkanaście osób w różnym wieku. Patrzą w jednym kierunku.
ALT - Młody mężczyzna stoi trzymając mikrofon przy ustach. W tle stolik. Na nim statuetka w kształcie kobry.
ALT - Kobieta i mężczyzna stoją twarzami do siebie. Ściskają sobie dłonie.
ALT - Kobieta w średnim wieku widoczna od pasa w górę. Trzyma mikrofon przy ustach.
Skip to content