Przejdź do treści

Jury Konkursu Reportaży Audio

Dziennikarka tygodnika „Angora”, redaktor naczelna „Angorki”. Laureatka „Melchiora” za promowanie reportażu radiowego. Współtwórczyni i dyrektor Wioski Artystycznej Janowo, obozów dziennikarskich „Potęga prasy”, jurorka
w konkursie dla młodych reportażystów imienia Jacka Stwory. Podróżniczka
i współtwórczyni Teatru Komedii Impro w Łodzi.

Dziennikarz od lat 80. Zaczynał w RFI
w Paryżu, wśród licznych redakcji, dla których pracował są BBC, „Rzeczpospolita”, „Polityka”, „Tygodnik Powszechny”, radiowa „Trójka”, gdzie przez 13 lat prowadził Raport o stanie świata. Od marca 2020 roku program jest finansowany przez słuchaczy i ukazuje się w formie podcastu. Jest też pisarzem. Za Ziarno i Krew otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike.

Publicystka i reportażystka, wcześniej reporterka sądowa i wydawca programów informacyjnych. Od 1999 roku związana z Polskim Radiem w Łodzi, współpracuje również z rozgłośnią Polskiego Radia w Warszawie. 

Wyróżnienia za reportaże „Amerykański sen” i „Arka Noego” w konkursach Gazety Wyborczej i Trzeciego Programu Polskiego Radia. Nagroda łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za reportaż „Esencja życia”. W ubiegłym roku uhonorowana przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej tytułem „Świadka Historii”.

Skip to content