Przejdź do treści
Home » News » Łódzkie reportaże Moniki Meleń

Łódzkie reportaże Moniki Meleń

Bywa tak, że twórcy i ich filmy czy reportaże doprowadzają nas do łez. Tak było właśnie 20 października za sprawą pokazów reżyserki i dziennikarki Moniki Meleń. Obejrzeliśmy wspólnie trzy krótkometrażowe, łódzkie reportaże o niezwykłych bohaterach, którzy udowadniają, że mimo upadków można żyć pięknie.
 
Po pokazach spotkaliśmy się z dwojgiem z nich, z niebywale silną Anią Płoszyńską i przewodnikiem Marcinem Jaroszewiczem, naszym niesamowitym współpracownikiem z Muzeum Kinematografii
 
Ania, mimo, że kilka lat uległa wypadkowi i jest w połowie sparaliżowana, dziś zdobywa medale w pływaniu na Igrzyskach paralimpijskch, ma wymarzoną pracę, znalazła miłość i zdobyła koronę wicemiss świata na wózku.
 
Marcin siłę czerpie z pracy z ludźmi, a przede wszystkim z miłości do żony i dzieci.
To były niesamowite spotkania! Pozostajemy wzruszeni.

Organizatorem Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu jest Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Festiwal realizowany  jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu i Festiwal Kamera Akcja tworzą sieć współpracy pod nazwą „Łódzki Festiwal Filmowy”.

Partnerem merytorycznym Festiwalu jest Uniwersytet Łódzki.

Patronat honorowy:  Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Patronat Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, Szkoła Filmowa w Łodzi, Politechnika Łódzka.

Partnerzy: PGE Dystrybucja, Atlas Sztuki, Monopolis, Narodowe Centrum Kultury, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, EC1, Łódź Film Commission, MCKB, Exaqua, Zoolek, Today’s, Audionomia, Łódzkie Centrum Wydarzeń, FINA, Biblioteka Miejska w Łodzi, Extreme Emotions, Łódzkie Centrum Filmowe, Toyota Brzezińska, Teatr Komedii Impro w Łodzi, Festiwal Kamera Akcja, Łódzki Festiwal Filmowy.

Patroni medialni: Tygodnik Angora, Radio Łódź, Radio 357, Łódź.pl, Wyborcza.pl, Filmpolski.pl, Raport o Stanie Świata, Spoiler Master, Brzmienie świata z lotu Drozda, K3. Podcast o dobrym życiu, Instytut Spraw Obywatelskich. 

Miejsca festiwalowe: Muzeum Kinematografii w Łodzi, Think Film, Monopolis, Winni, NieWinni, WspółWinni.

Skip to content