Przejdź do treści
Home » News » Zgłoś się na pitching dla przyszłych dziennikarzy

Zgłoś się na pitching dla przyszłych dziennikarzy

WAR: wiarygodnie, atrakcyjnie, rzetelnie (10-11 października 2024 r.)

Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega prawdziwe dziennikarstwo, skorzystaj z WAR…

Co organizujemy? Pitching dla osób niezajmujących się profesjonalnie dziennikarstwem. Może wziąć udział każdy – zapraszamy równie gorąco licealistów i studentów, jak i słuchaczy Uniwersytetu III wieku.

Czym jest pitching? To sztuka i umiejętność prezentowania pomysłu w krótkiej formie. O Waszym pomyśle na reportaż będziecie mogły/mogli porozmawiać w gronie pozostałych osób wybranych na podstawie zgłoszeń do udziału w pitchingu oraz znakomitych polskich dziennikarzy i reporterów opisujących rzeczywistość obrazem, dźwiękiem i słowem pisanym.

Jak dostać się na pitching? Trzeba mieć pomysł, temat, o którym chcecie opowiedzieć – to najważniejsze. Następnie wypełnijcie poniższy formularz zgłoszeniowy. I wyślijcie go nie później niż 30 czerwca 2024 r.

Autorów wyłonionych przez komisję konkursową pomysłów (można je zgłaszać indywidualnie lub w grupach nie większych niż trzyosobowe) zaprosimy do Muzeum Kinematografii, gdzie będą mogli zaprezentować swój pomysł i wstępnie popracować nad nim z profesjonalistami. Opiekunem merytorycznym projektu jest Tomasz Patora.

Na uczestników pitchingu czekają nagrody – wśród nich możliwość zrealizowania reportażu wg swojego pomysłu pod opieką zawodowca i emisja/publikacja w profesjonalnych mediach.

Czy udział w pitchingu wiąże się z opłatami? Nie, na własny koszt wyłącznie uczestnicy docierają do Muzeum Kinematografii. Osobom spoza Łodzi organizatorzy zagwarantują noclegi, wszystkim – catering w czasie pitchingu oraz bezpłatny udział we wszystkich wydarzeniach 34. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu (9-13 października 2024 w Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Narodowym Centrum Kultury Filmowej w EC-1 Łódź).

Kiedy? Pitching potrwa od 10 do 11 października 2024 roku. Będzie wydarzeniem towarzyszącym 34. Festiwalowi Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Skip to content